Worek sako dla ciężarnych – ulga i wsparcie
Czas ciąży jest wymagającym okresem dla organizmu kobiety. Znacząco zmienia się środek ciężkości, obciążenia na kręgosłup i stawy są znacznie większe niż przed ciążą. Bóle kręgosłupa, zmęczenie pleców i nóg dają sobie we znaki. Aby sobie ulżyć ciężarne mogą z powodzeniem sięgać po worki sako. Ergonomia i komfort korzystania z sako w tym okresie jest nieoceniona.
Worek sako dla ciężarnej może okazać się najlepszą rzeczą, która pomaga przejść przez niedogodności związane z tym wyjątkowym stanem. Wielkie, miękkie pufy dostosowują się do sylwetki i ułatwiają rozluźnienie mięśni, które bardzo często są nadmiernie napięte. Im brzuszek jest większy, tym ciężej się poruszać i zmieniać pozycję. Siedzenie na worku pozwoli na łatwiejsze przenoszenie ciężaru ciała, bez konieczności podnoszenia ciała.
Sako – ale jakie?
Nie ma konkretnych wytycznych związanych z tym, jaki worek sako będzie najlepszy dla ciężarnej. Tu dowolność jest duża, można wybrać dowolne pokrycie i pasujący rozmiar. Najczęściej w takim przypadku wybierane są większe pufy, które pozwolą na przyjęcie niemal dowolnej pozycji. Kolor czy rodzaj materiału użyte do wykończenia można dobrać do preferencji, gustu domowników. Szeroka oferta worków sako z pewnością zadowoli kobiety z tzw. syndromem wicia gniazda, a uniwersalność i różnorodne zastosowanie puf sprawi, że jest to doskonały element aranżacji wnętrz.
Na czas porodu i połogu
Specjalnie z myślą o ciężarnych worki sako zaczynają pojawiać się w szpitalach i stają się wyposażeniem sal porodowych. Wiele szkół rodzenia rekomenduje przyjęcie różnych pozycji w przebiegu pierwszej fazy porodu. Jedną z nich jest pozycja siedząca, w której można wykorzystać worek sako. To bardzo dobra pozycja ułatwiająca poród. Sako może pomóc także w przyjęciu pozycji klęczącej.
Kobiety docenią worki sako nie tylko w czasie ciąży, ale i połogu, bez względu na rodzaj porodu. Siedzenie na krześle, łóżku lub sofie może wiązać się z dużym dyskomfortem tak w obrębie brzucha, jak i miednicy. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest korzystanie z sako. Można w niej umościć się komfortowo, dzięki czemu mięśnie mogą się rozluźnić a zmęczony kręgosłup może odpocząć. W worku sako można wygodnie karmić piersią dziecko.